טיפים איך לקרוא את שפת הגוף של הבוס!

Published by

Posted on 25 בינואר 2016

טיפים לקריאת שפת הגוף של הבוס

מחקרים רבים מראים כי התקשורת הבינאישית מורכבת יותר משפת גוף מאשר ממילים. הבעות פנים, נימת קול והשפה הכוללת של הגוף שלנו, מהווים מרכיב חשוב להבנת האדם שעומד מולנו משפיעים על התקשורת איתו.

כשמדובר ביחסי עובד ובוס, לא הייתם רוצים לקרוא אותו ולהבין טוב יותר את הלך הרוח שלו? אמנם איננו קוראי מחשבות, אולם בעזרת קריאת שפת הגוף, נוכל להבין הרבה יותר טוב את המתחולל בראשו במעמד השיחה, ואת רגשותיו באותו הרגע:

  1. חישוק שפתיים

הכוונה היא לפעולה של כיווץ השפתיים עד שהן נראות כמו פס צר מהודק. השימוש בחשיקת שפתיים נעשה כשאנו מתאפקים שלא לומר משהו, לרוב שלילי, וממש מחזיקים את המילים דרך השפתיים החשוקות, שלא יפרצו החוצה.

 

זהו סממן שמאפיין כעס, חשש וחוסר רצון להביע את הדעה האמיתית שלך.

 

  1. רמזים לעימות מתקרב

אם אתם נמצאים בעיצומו של פרויקט לחוץ בעבודה, לוח הזמנים הוא צפוף והפיתוח מתעכב, לבטח תרצו לדעת אם אתם עומדים לפני עימות ביניכם לבין הבוס שלכם, או אפילו עמיתים לעבודה.

הרמזים באים לידי ביטוי דווקא בשפת הגוף ולאו דווקא באמצעים מילוליים:

  • הבלטת הסנטר- סממן לכעס
  • עמידה "לוחמנית"- רגליים מפושקות וידיים על המותניים.

במצבים כאלו מומלץ לקחת פסק זמן, לשנות את הנושא או להכין את עצמכם למגננה.

 

  1. חיקוי/שיקוף

אם אתם, או העמיתים שלכם, מתחילים לחקות ולהעתיק את שפת הגוף של האדם שמולכם, דעו לכם שפעולה זו בונה יחסי קירבה. זהו סממן בולט גם ביחסים זוגיים, שמעידים שאכפת לנו מהאדם שמולנו, או לחילופין, מאפשר לנו להבין כיצד האדם שמולנו רואה אותנו.

 

במידה ואתם מזהים חיקוי של שפת הגוף שלכם מהצד השני, זהו כלי טוב להבין מה הוא מרגיש כלפיכם.

 

  1. זיהוי שקר

מדובר במדע שלם שכולל שבעה שלבים, אולם מספיק לזהות תנועה בגוף שמרמזת על אמירה מילולית שאינה נכונה. למשל, אתם שואלים את הקולגה שלכם אם הוא אוהב את העבודה שביצעתם. הוא יאמר לכם :כן", אולם שלא במודע עשוי ראשם לנוד ימינה ושמאלה לתנועת "לא".

 

כדי להבין טוב יותר אם הבנתם נכון, שאלו שוב את השאלה ועקבו אחר התשובה המילולית בשילוב עם שפת הגוף.

 

  1. שילוב ידיים

מדובר בתנועה של הבאת הידיים לכיוון החזה או הפנים, תוך לחיצת קצות האצבעות ביחד. מחווה זו מעידה על בטחון עצמי, ואפילו התנשאות. התנועה הזו גם משמשת לבניית אמון אצל הצד השני.

 

ניתן לעשות שימוש בתנועה זו במהלך פגישה עסקית או ראיון עבודה ולבנות אמון בעצמכם. תנועה זו הנעשית על ידי נשים מסמלת אסרטיביות אולם לא אגרסיביות.

 

  1. חיוך

לא תאמינו אבל חיוך נתפס בתת המודע כסימן לכניעה. מסבר שאנשים כנועים נוטים לחייך יותר, זאת כדי להראות שהם נעימים ולא מאיימים על הצד השני, הדומיננטי.

מנהיגים או שליטים נוטים לחייך פחות מאחר ועמדת הכוח שלהם מספיקה כדי להשיג את רצונם.

לנשים מומלץ לחייך פחות, במיוחד במפגשים אינטימיים, כדי שלא יתפרשו באופן שגוי.

 

מחקר שערכה ד"ר ננסי הנלי מצא כי 87% מהנשים מחייכות במהלך מפגשים חברתיים, בעוד שרק 67% מהגברים מחייכים במהלך מפגשים אלו.

 

  1. לחיצת יד עסקית

לחיצת יד עסקים צריכה להיות שונה מלחיצת יד במעמד חברתי, וצריך לדעת כיצד לבצע אותן.

לחיצת יד חלשה או כנועה היא כאשר נחשף חלקו התחתון של שורש כף היד ומצביעה על עמדת חולשה.

 

מנתחי אישיות רבים שבוחנים התנהגויות של פוליטיקאים, מתמקדים בלחיצות היד שלהם, כדי להבין טוב יותר על מבנה האישיות שלהם.

 

לקריאת שפת הגוף של הבוס, של הקולגות בעבדה ושל מצבים עסקיים נוספים יש תורה שלמה ומורכבת, אולם שבעה טיפים אלו יכולים לסייע לכם להבין טוב יותר א הולך הרוח בו שרוי הבוס במהלך יום העבודה ובכך להיערך או להמנע מעימותים.הידע שאתם זוכים לו בעל חשיבות רבה, מאחר והוא יכול להכריע בהחלטות שלנו, עסקיות, חברתיות ואישיות.

הירשמו בלינק זה ועכשיו

וקבלו במתנה 4 סרטונים

בנוסף תיזכו להרבה חומרים מעניינים וחשובים ביותר לשיפור שפת הגוף שלכם.

תיהנו, אשמח לקבל תגובות ושאלות.


eytan__black_high שמי איתן שגב, נשוי להילה ואב ל-3 בנות מדהימות לין, רומי ויהלי ואב אומנה לטארך המתוק. תפקידי הוא פרופיילר, מומחה בינלאומי לאבחון אישיות ע"פ תווי פנים, שפת גוף ופענוח רגשות. יזם ובעלים של סטארט אפ, בעלים משותפים של חברת פרופיילר לאנשים, מעביר סדנאות, הרצאות וקורסים מלווה ארגונים וחברות בארץ ובעולם. כותב "המדריך השלם ללימוד קריאת תווי פנים, שפת גוף ומיקרו הבעות"


לפרטים על הקורסים הקרובים לחצו כאן: 

 

 

google36ca8edc333f6875.html